Nogometni klub KUSTOŠIJA

Nogometna škola

Nogometna škola NK Kustošija jedna je od najboljih u gradu Zagrebu i Republici Hrvatskoj. Po svojoj kvaliteti rada prepoznata je i u inozemstvu. Škola ima status podcentra Zagrebačkog nogometnog saveza. Nogometna škola sastoji se od tri segmenta. Temeljni segment čini Univerzalna nogometna škola koju polaze dječaci i djevojčice koji se prvi puta uključuju u sportski trening. U Univerzalnoj nogometnoj školi stječu se osnovna motorička znanja, osnovni oblici kretanja i osnovni elementi raznih sportova kao uvod u nogometni sport. Drugi segment nogometne škole je Otvorena nogometna škola koju čine dječaci djevojčice koji su uspješno prošli program Univerzalne nogometne škole i koji se usmjeravaju u nogometni sport. Oni čine tzv. prednatjecatelje iako je i za njih organizirano natjecanje u kojem nije svrha rezultat već ovladavanje nogometnom tehnikom. Glavni segment Nogometne škole su natjecatelji koji se selektivnim procesom regrutiraju iz Otvorene nogometne škole i doselekcijom iz drugih nogometnih škola. Natjecatelji su s obzirom na dob podijeljeni u kategorije: mlađi zagići, zagići, mlađi limači, limači, mlađi pioniri I, mlađi pioniri II, stariji pioniri I, stariji pioniri II, kadeti I, kadeti II i juniori. Voditelj Nogometne škole je prof. Denis Ferdelji. Selekcije Nogometne škole sudjeluju u natjecanju ZNS i HNS-a, kao i na međunarodnim turnirima u Hrvatskoj i inozemstvu gdje postižu vrlo dobre rezultate. Nogometna škola je organizator vrlo poznatog međunarodnog turnira zagića pod pokroviteljstvom Hrvatskog nog0metnog saveza.  Unazad nekoliko godina Nogometna škola je iznjedrila veći broj kvalitetnih igrača koji danas igraju u klubovima prve i druge HNL, kao i u inozemstvu. Treba svakako izdvojiti Ivana Grafa (NK Istra) Igora Jugovića (NK Celje), Svena Dedića (NK Zagreb), Maria Šituma (FC Spezia), Mislava Oršića (NK Rijeka), Tina Karamatića (FC Slovan Liberec), Dejana Čabraju (NK Lokomotiva), Marka Alvira ( Atletiko Madrid), Frana Brodića (FC Club Brugge) i još mnogo naših igrača u drugoligaškim i trećeligaškim klubovima.