Nogometni klub KUSTOŠIJA
Zagreb

Univerzalna škola nogometa

Nogometni klub Kustošija od sredine kolovoza 2014. godine pokrenuo je program pod nazivom Univerzalna škola nogometa. Univerzalna škola nogometa namijenjena je djeci od četvrte do sedme godine života i starijima koji se prvi puta počinju organizirano baviti sportom. Cilj programa univerzalne nogometne škole je uključivanje  što većeg broja djece u sportske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga tjelesnog vježbanja. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, trenirajući na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova, a u našem slučaju s naglaskom na nogomet. Program univerzalne škole nogometa predstavlja temelj za stvaranje budućih vrhunskih športaša, jer je dokazano da se stjecanjem većeg broja motoričkih znanja u ranijim fazama sportskog razvoja iz raznih sportskih grana omogućuje uspješnija sportska specijalizacija kasnije. U programu mogu raditi samo osobe koje zadovoljavaju kriterije za rad s djecom u okviru izvannastavnih školskih sportskih aktivnosti koji su propisani u Zakonu o športu čl. 60. stavak 3. (Osobe koje imaju odgovarajuću stručnu spremu na razini sveučilišnog studija i ispunjavaju uvjete za učitelja odnosno nastavnika tjelesne i zdravstvene kulture sukladno posebnom propisu). Motorički sadržaji izabrani su u skladu s mogućnostima djece te dobi.  Dijagnostika antropometrijskih karakteristika, motoričkih i funkcionalnih sposobnosti djece provodi se dva puta godišnje (inicijalno i finalno provjeravanje). Na osnovi dobivenih rezultata prati se individualni i grupni napredak, utvrđuju se nedostaci, detektiraju se izrazito nadarena djeca i valorizira se cjelokupan program.

Informacije u vezi Programa i upisa u Univerzalnu školu nogometa moguće je dobiti kod Voditelja UŠN, profesora Denisa Ferdeljia, na mobitel broj: 091/574 6969.

NK_Kustosija_univerzalna skola_w